my-flowers.com.ua |

Відкриття сезону полювання на пернату дичину

 

11 серпня 2018 року відбулося відкриття сезону полювання на пернату дичину. Мисливці мають змогу полювати на пернату дичину – качок, лисок, куликів, голубів, гусок, – аж до грудня 2018 року по суботам та неділям. 

В зв’язку з цим, для запобігання фактів браконьєрства була створена рейдова бригада, в яку увійшли: районний мисливствознавець Богородчанського району Зіняк І.П., інспектор контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи Гринішак М.М., голова Богородчанської РО УТМР Цьомко Б.В. та старший єгер Богородчанської РО УТМР Струк М. М. .Рейдова група здійснила обїзд водойм району, при цьому у мисливців було проведено перевірку документів які дають право проводити полювання.

Крім того, варто пам’ятати, що в ліси та поля на полювання можуть вийти в межах визначених для цього мисливських угідь громадяни України, які досягли 18-річного віку або іноземці, які одержали дозвіл на добування мисливських тварин.

Згідно із Законом України “Про мисливське господарство та полювання”, до полювання прирівнюється перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з:

·  будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями
добування звірів і птахів,

·  собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами,

·  продукцією полювання (крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня);

·  перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.

Також мисливцям варто пам’ятати, що під час полювання обов’язково потрібно мати всі необхідні документи та пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Серед цих документів:

·  посвідчення мисливця;

·  щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

·  дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);

·  відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

·  паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

І все ж таки важливо, щоб кожен, хто брав до рук зброю, розумів всю відповідальність, яка на нього покладена. Звісно, є люди, для яких це таке ж саме хобі, як для декого вишивання рушників і відкриття сезону полювання можливо є одним з найважливіших св’ят у році. Без цього людина не уявляє свого життя. Але кожен мисливець повинен поводити себе згідно правил та норм чинно Законодавства України.

                              Ні пуха ні пера!!!!

 

                              Вітаю всіх миливців з відкриттям сезону полювання

 

 

 

 

 

Завантажити звіт про Перелік користувачів мисливських угідь Богородчанського району


Згідно рішення Івано-Франківської обласної ради за №670-17/2012 від 28.09,2012 р., площа угідь ДП «Солотвинський ЛГ» складає 5974 га., в т.ч. на теренах держлісгоспу — 4364 га., та Богородчанського САЛГу -1610 га.

Чисельність єгерської служби - 3 працівники (1 мисливствознавець та

2 єгері).

     Облік та динаміка чисельності мисливських тварин в порівнянні з 2013 роком

Види фауни

Чисельність голів

голів (+ —)

%(+-)

2013

2014

Олень благородний

31

зо

-1

-3,2

Козуля

91

90

-1

-1,0

Кабан

24

27

+3

+11,3

Ведмідь

3

4

+ 1

+\ъл

Заєць

121

107

-14

-11,0

Лисиця

7

7

0

0

Вовк

1

0

-1

-100

Борсук

4

7

+3

+17,5

Куниця

40

44

+4

+11,0

Тхір лісовий

23

20

-3

-13,0

Білка

53

67

+14

+12,7

Рябчик

46

50

+4

+10,9

Куріпка сіра

24

32

+8

+ 13,4

Біотехнічні заходи: побудовано згідно вимог мисливського впорядкування додатково 6 годівниць і 6 солонців до наявних 13 годівниць і 13 солонців. Посаджено кормове поле із топінамбура, ведеться заготівля сіна і кормових віників для підгодівлі диких звірів. Проведено закупку брикетів солі у 2013 році - 20 шт., у 2014 році 19 шт., і викладено в солонці. Ведеться регулярна підгодівля диких кабанів у вольєрі Богородчанського лісництва.

Боротьба із браконьєрством ведеться силами єгерської служби, мобільною групою на базі легкового автомобіля нива, обладнаного системою GPS та державною лісовою охороною. За 2013 рік проведено 42 рейди із них на теренах ДЛГ - 23, на теренах інших мисливських господарств району - 19. Складено 16 протоколів: з них районним мисливствознавцем - 3 протоколи, силами лісової охорони - 13 протоколів. У 2014 році проведено 9 рейдів із них на території держлісгоспу - 7, і 2 рейди на території інших мисливських господарств району. Складено 3 протоколи про порушення правил полювання районним мисливствознавцем, всі штрафи оплачено в добровільному порядку.

Один раз на квартал постійно ведеться нагляд ветеринарною службою району по дотриманню ветеринарно-санітарних вимог в мисливських угіддях лісгоспу.

 

 

 

 

Районний мисливствознавець                                І.Б.Гоцанюк