my-flowers.com.ua |

             Яблунське лісництво загальною площею  3835 га  до 1995 року входило до складу Солотвинського лісокомбінату. Розміщене на північному схилі у  передгір’ї  Карпат. В лісництві район низькогірського рельєфу краєвих хребтів має висоту в межах 480-до 650м. над рівнем моря. В південній частині лісництва що відноситься до Горганів розсташовані найбільш високі гори : “Шиворіс”-1058 м над рівнем моря і “Малиновищі” - 1238 м. над рівнем моря. До рівнинних в лісництві відноситься 1-13 квартали, площею 1077 га : до гірських 13-52 квадрали, площею 2758 га.

             Дерново-підзолисті грунти розповсюджені в основному на більшій території лісництва . Природно-кліматичні умови лісництва відносяться до помірної зони. Тривалість вегитативного періоду складає 170-190 днів . В основному це район буково ялицевих лісів.По території лісництва протікає р.Плоска загальною протяжністю 16 км і впадає в р.Бистриця Солотвинська.  

             Контора лісництва розміщені в с.Яблунька Богородчанського району. Порогівське (Яблунське) лісництво було створено в 1940р.,загальною площею 5677 гектарів. До нього входили урочища :”Зaломище” , “Забогрівка” , “Човнівець” , “Клим” , “Чорний” , “Бистрий” , “Плоска”.Ці лісові угіддя були поділені на 89 кварталів і тільки в 1946 році частина площі перейшла до Гутянського лісництва,і  площа лісництва відповідала сьогоднішній.

              Згідно наказу виробничого заготівельного обєднання “Прикарпатліс” №35 від 08.10.1977 р. Порогівське лісництво переймовано в Яблунське.

До 1950 року контора лісництва знаходилась в Яблунька в приміщенні,яке пізніше передали школі ( корпус номер 2). З 1950 по 1969рр - в с.Пороги. В 1970 році в с. Яблунька було побудоване нове приміщення лісництва і благоустрій біля ньoго.

       Протягом багатьох років у Яблунському лісництві працювали:

 

                                                      Лісничі:

       Малик В.П.

       Кащук І.В.

       Рудковський М.В.

       Мисліборський В.А.

       Ясько В.М.

       Луценко О.І.

       Ліщинський М.С.

 

                                                        Пом.лісничі:

       Микитюк В.П.

       Цьомко І.І.

 

                                                         Лісники:

        Дмитрів М.

        Бойчук О.А.

        Винник Ф.М.

        Купчак В.І.

        Стефанців Д.В.

        Матіщак П.

        Повх Д.М.

        Нестерук М.І.

        Рудик В.Ф.

        Паньків Ф.В.

        Гавриш В.Ю.

        Дем’яник М.М.

        Хрептюк М.І.

        Павлик І.І.

        Цьомко В.Ф.

        Купчак О.І.

        Микитюк В.А.

        Сметанюк М.М.

        Дмитрів В.А.

        Майстер лісових культур-Ганна Запоточна

        Бухгалтери : Винник Д.М.,Слюсар Г.Й.

         Іванишин Юрій Мирославович- лісничий Яблунського лісництва .

            Після закінчення Львівського лісотехнічного інституту почав трудову діяльність у 1997 р. майстром лісу Солотвинського лісництва, 1998-2001 роки – помічником лісничого Яблунського лісництва. З 2001 року – лісничий цього лісництва.

    Новий керівник лісництва не лише зумів вивчити увесь технологічний цикл у лісництві від збору лісового насіння, вирощування сіянців і до рубок дерев та зачищення площ, а й запровадив чимало нововведень по благоустрою рекреаційних місць, майстерських участків,присадиби лісництва. Також,щоб лісозаготівля деревини ішла разом із зачисткою лісосік і суворого додержання технологічних карт, так як більшість лісосік розроблялись  по договорам, не завжди спеціалістами.

           Сьогодні Ю.М. Іванишиним при підтримці лісгоспу, з безпосередньою участю працівників лісництва, на території лісових масивів по косогорах гір побудовано 9 км лісових доріг до раніше недоступних участків. Це дорога на г. “Шиворіс” - 1058 м над рівнем моря, довжиною 5 км; дорога на г. “Малиновищі” - 1238 м над рівнем моря, довжиною – 4 км. Ще років 10 тому назад про таке і не можна було думати.

За час роботи,лісничим було створено 283.8 га лісових культур. Основою їх стали добротні розсадники,дбайливий догляд за лісовими культурами,якісне лісове насіння. На лісокультурних площах переважають технічно цінні, швидкоростучі лісоутворюючі породи, посаджені на генетико-селекційній основі як: ялиці, явора, смерека, модрина, дугласія,тощо. Хоч не менше уваги (якщо не більше) приділяється в лісництві природному поновленню, за рахунок якого створено 432.9 га молодого лісу, що становить 66 % від загальних посадок.

             Окрім посадки лісу, місцеві бригади на вдвічі більших угіддях, ніж посадка лісових культур здійснюють рубки пов’язані із доглядом в молодих насадженнях. В основному, це молодняки, які вийшли з-під посадок лісових культур колишніх розроблених і заліснених вітровальних площ, яких більше 1000 гектарів. 

          Близько дев’яти років в цьому ж лісництві помічником лісничого працює Яремчук Володимир Дмитрович, який почав свою трудову діяльність з серпня 1998 року лісником Гутянського лісництва,а з грудня 2000 року майстром лісу уже Яблунського лісництва, з 18 серпня 2006 року – помічником лісничого. 

Він один із перших хто примінив електронні бірки при відправці лісо продукції споживачам.

                      На даний час в лісництві працюють майстри лісу:

            Бойко Д.А.

            Івасишин В.В.

            Дутчак І.М.

            Гутник Б.Д.

            Квич Б.Д.

            Данилюк Р.С.

            Глубіцький В.М.

            Канюк В.М.

            Цинівський В.Д.