my-flowers.com.ua |

       В серпні 1964 року було утворено Богородчанське лісництво Солотвинського лісокомбінату за рахунок лісів,які входили до складу Івано-Франківського лісокомбінату, частини лісів Росільнянського і Солотвинського лісництв, а також лісів  сільськогосподарських підприємств, які були прийняті до складу держлісгоспу. 

       Загальна площа лісництва складала 3014 га. В 1967 році під час проведення лісовпорядних робіт частина кварталів (1-10) була повернена Росільнянькому лісництву, а друга територія в ур.”Маськово” із Росільнянського лісництва передана до складу Богородчанського лісництва. 

       В травні 1975 року прийнято в склад лісництва урочище “Мочари” від Івано-Франківського лісокомбінату площею 345 гектарів. В Березні 1978 року урочище “Гвізд” площею 315 гектарів, яке пізніше було передано Солотвинському лісництву. В даний час площа лісництва складає 3145 гектарів. 

       Територія Богородчанського лісництва в основному розташована в передгір’ї Карпат, лише північна частина його розташована в Придністровській рівнині. 

       Бурі лісові грунти розповсюджені в передгір’ї під наметом букових, ялицевих і дубових деревостанів в умовах помірно-теплого клімату, дерново-підзолисті грунти також мають місце в районі урочища “Запуст”, “Ялина”, “Дзвняч”. 

       Природо-кліматичні умови лісництва відносяться до помірної теплої зони (висота над рівнем моря – 380-500 м.) Тривалість вегетативного періоду складає 210-215 днів. Рельєф в лісництві горбистий і має висоти від 380 м. над рівнем моря (урочище “Нивочин”  до 500-550 м. над рівнем моря урочище “Дзвиняч”). 

       На території лісництва розміщений один об’єкт природо-заповідного фонду загальнодержавного значення, це:”Державний ботанічний дендрологічний парк “Діброва”” площею 8,0 га. в кварталі 27 виділ 5 де зібрано біля 600 представників дендрофлори Європи, Азії, Америки, Африки. 

        Контора лісництва розташована в урочищі “Діброва” с. Підгір’я Богородчанського району. 

        Першим лісничим утвореного лісництва з 1964 року був переведений із Межерікського лісництва Вініцьковський Георгій Петрович, помічником лісничого був назначений Білан М.І., майстром лісових культур Пилипчук (Олексин) Г.М. і Рожновський М.В., бухгалтером Мариневич В.О.,конюхом Михайлюк М.А.

        Склад лісової охорони : технік-лісівник першої технічної дільниці Перович І.М., лісівники: Фуфалько В.Д., Середюк С.В., Шкутяк В.В. і Демчук О.Ф. Технік- лісівник  другої техдільниці: Грибович М.С., лісівники: Басараб Ф.Ф., Шутак М.Ф., Пахольчук Л.І., Яцюк Ф.В, Яцків Ю.М. 

         Робітники лісництва: бригадир лісорубів - Сабунчак М.І., візник- трелювальник Міщук І.О., тракторист Феденець В.В., лісоруб Токар А.Д.; бригадир лісових культур: Здерко М.М., лісокультурниця Гашенюк В.М., бригадир лісових культур Канюк П.В., лісокультурниці Гуменяк Г.В., Гринишин М.М., Канюк Г.І., Канюк М.Ю., Каралаш О.П.,та інші.  

         Спочатку контору лісництва розмістили в конторі Боднарного цеху селище Богородчани по вулиці Шевченка, у серпні 1964 року, почали будувати контору лісництва і наступивший 1965 рік уже зустрічали в новій конторі,яка була збудована за 4 місяці. За час керівництва Георгія Вініцьковського лісництво займалося веденням лісового господарства та лісозаготівлею. Посадку лісових культур щорічно проводили на площі 100 га. Об’єм лісозаготівель складав 30-35 тисяч кубічних метрів в рік. 

          Рубки догляду за лісом проводились на площі 220 га. Всього проведено реконструктивних і лісовідновних робіт на площі 1500 га. 200 га. лісових культур було посаджено на берегах річок Бистриці Солотвинської та Саджавки.Лісництво неодноразово завойовувало призові місця в лісокомбінаті і області в соціалістичному змаганні. Так в 1968 році колектив лісництва був нагороджений Республіканським перехідним червоним прапором вперше на Прикарпатті, який привезли із Чернівців ,а лісничого Г.П.Вініцьковського грамотою і грошовою премією Міністерства лісової і деревообробної пр.омисловості.

          В червні 1978 року розпочато будівництво нового будинку контори лісництва в урочищі “Діброва”,в 4-ох кілометрах від районного центру Богородчани. На один рік будівництво було призупинено, а закінчено в серпні 1980 року перед Всесоюзним семінаром,в якому брали участь перші особи ЦК КПРС та Ради Міністрв СРСР,перші секретарі всіх республік колишнього Союзу,міністри  лісової галузі всіх республік Союзу,перші секретарі всіх областей Союзу,начальники обласних управлінь лісового господарства і лісозаготівель всіх областей Союзу, директори лісокомбінатів Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей. Загальна кількість присутніх біля 600 чоловік. Уся ця кількість людей пройшла через новозбудовану контору,селекційний пункт (Арборетуму”Діброва” ).Симінар по лісовому господарству на базі Солотвинського лісокомбінату проходив на протязі двох днів. Контора лісництва будувалась частково за рахунок капіталовкладень, а частково господарським способом. У фундамент будинку між блоками вмонтована пляшка, в якій знаходиться на листі паперу напис – хто і коли розпочав будівництво. В 1978 році почав діяти фазанарій, на тимчасово збудованому приміщенні. До Всесоюзного семінару був капітально відремонтований,куда було завезено і встановлено Італійський інкубатор «Вікторія»,з продуктивністю до 5-6 тис.фазанят у рік. До цього фазанів виводили квочки. Кожному ліснику було видано певну кількість яєць,для

         В різні роки в Богородчанському лісництві ДП”Солотвинське лісове господарство”працювали:

             Лісничими: 

             Максимів Б.Р.-1993-1998рр.

              Крицун Я.Й.-1998-2008рр.

              Дмитрів В.В.-2008-2011рр.

              Депутат М.М.-2011-2014рр.

              Зейналян А.М.-2014-працює по даний час.

            Помічниками лісничого:

            Хом’якова М.І.-1972-1989рр.

            Крицун Я.Й.-1989-1998рр.

            Зінич О.В.-1998-2002рр.

            Капущак  І.Б.-2002-2004рр.

            Дмитрів В.В.-2004-2008рр.,2011-працює по даний час.

        Зеяналян Артур Мелікович-лісничий Богородчанського   лісництва 1990 року народження,селоЛуквиця Богородчанського району Ів-Франківської області. Після закінчення Луквицької загально-освітньої школи І-ІІ ступенів у  2006 році поступив у Прикарпатський лісогосподарський коледж, який закінчив у 2010 році – одержав кваліфікацію технік лісового господарства. З квітня 2010 року – старший майстер Яблунського лісництва ДП “Солотвинське лісове господарство”. З лютого 2011 року – помічник лісничого Росільнянського лісництва, з червня 2014 року – лісничий Богородчанського лісництва. Закінчив в 2013 році Приарпатський Національний Університет імені Василя Стефаника (Інститут природничих наук – факультет лісового господартва) одержав спеціальність – магістр лісового господарства. Маючи червоний диплом після закінчення коледжу і хороші теоретичні знання,і показавши свої організаторські здібності, він не довго працював старшим майстром у Яблунському лісництві, був переведений помічником лісничого Росільнянського лісництва ДП “Солотвинське лісове господарство”. В цьому лісництві робота специфічна – більша частина лісових масивів розташована на перезволожених ґрунтах. Всі лісогосподарські, лісокультурні, лісозаготівельні роботи потребують особливого підходу. А.М. Зейналян швидко встановив хороші стосунки з колективом лісництва і ознайомився з умовами організації робіт. Брав активну участь у відводах лісосік усіх видів користування. На більшості лісових площ,які вийшли з під суцільних рубок, лісовідновлення проводилось за рахунок збереження природного поновлення, особливо букових, ялицевих, а решта площ на яких не було природного поновлення посадку лісових культур проводили висаджуючи сіянці у так звані “кіпці”. 

              Підсушені на сонці у “кіпцях” молоденькі деревця краще проростали. Він продовжував досвід набутий попередниками закладаючи ліси з типологічною основою,вводячи в склад нових посадок високопродуктивні  породи дерев – ялицю білу, бук, клен-явір, частково модрину, дугласію,тощо. З його ініціативи біля контори Росільнянського лісництва був закладений розсадник площею 0,03 га. в якому вирощувались десятки тисяч порід,таких як: ялиця, бук, ялина, клен, дугласія, модрина.

Приділяв велику участь мисливству беручи участь у охороні і відтворенні диких звірів так, як на площі лісових масивів Росільнянського лісництва діє мисливське господарство “Космечара”- від проявів браконьєрства і незаконного полювання. Прокладав мисливські стежки, обладнував рекреаційні місця. Брав активну участь у проекті ГО “Агенство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону “Форза””, за що одержав подяку від Національного Лісового центру у Зволені (Словатчина). 

Ліси – молодняки,посаджені під час його роботи та і до, потребували добротного догляду. Керував роботами бригад,котрі здійснювали освітлення, прочищення, прорідження – цілий комплекс рубок догляду у тому числі і санітарних,а також  реконструктивні рубки, вирубуючи осику, граб, частково березу, а на їх місці садили сіянці ялиці, клена, смереки і других хвойних і листяних порід, тощо. 

Молодому лісничому і надалі потрібно націлювати лісову охорону лісництва, на зборі якісного і широкому асортименті лісового насіння із наявних лісонасіннєвих площ та інтродукованих дерев в арборетумі “Діброва” і зібране насіння яких висівати у розсадниках для одержання з них високопродуктивних сіянців, саджанців. 

А.М. Зейналян запровадив у лісництві хороший метод – це благоустрій прибудинкових територій, відпочивальних місць, альтанок, пішохідних стежок з участю всіх працівників лісництва.В 2016 році планує біля контори лісництва закласти лісовий розсадник площею 0,10 га

 Дмитрів Віктор Васильович – помічник лісничого Богородчанського лісництва, 1985 року народження. Закінчив Болехівський лісотехнічний технікум. Свою трудову діяльність почав у 2003 році – лісорубом по рубках догляду в Богородчанському лісництві, єгерем, помічником лісничого, лісничим.

З 2011 року працює помічником лісничого Богородчанського лісництва.

Віктор Дмитрів пішов по стопах свого батька, одного із ветеранів лісогосподарського виробництва у лісгоспі.

Хоч лісництво небагато проводить суцільних рубок, але на тих площах, які вийшли з-під них, де не було природного поновлення своєчасно, проводились посадки лісових культур на генетико-селекційній основі  з посадкою таких порід :як дуб, ялиця, модрина, ясень, клен-явір.

В. В. Дмитрів багато уваги приділяв збору насіння ялиці, модрини, кедра, дугласії, з дерев, які ростуть в арборетумі “Діброва”,і лісонасіневих плантацій висіваючи їх в розсадниках лісництва. Як помічник лісничого відповідав за своєчасне проведення рубок догляду в молодих насадженнях, яких проведено на площі 780 га. Акуратно веде технічну документацію, відводи лісосік,головного і проміжного користування, зйомки площ під рубки різних призначень, площ під лісові культури. Відповідав за ПЗФ, його охорону і своєчасне проведення оздоровчих заходів.

Умінням узятися за справу і довести її до кінця В.В. Дмитрів зарекомендував себе із самого початку своєї трудової діяльності.                 

 В різні роки в Богородчанському лісництві працювали і працюють в даний час:

       -Удуд Іван Юрійович 16.01.1970р.н. працював- 1995-1998рр.

       -Бойчук Федір Дмитрович 3.05.1964р.н.працював-2000-2005рр.

       -Бойчук Ігор Миколайович 3.11.1954р.н.працював-1995-2005рр.

       -Веркалець Катерина Миколаївна 1.01.1955р.н.працювала-2003-2013рр.

       -Івасюк Михайло Васильович 9.09.1946р.н.працював-2001-2005рр.

       -Кокольник Любов Миколаївна 9.09.1961р.н.працювала-1998-2005рр.

       -Парфан Іван Васильович 14.04.1962р.н.працював-2002-2005рр.

       - Романюк Ярослава Степанівна 6.07.1966р.н.працювала-2001-2005рр.

       -Удуд Михайло Іванович 27.08.1973р.н.працював-1995-2005рр.

       -Дмитрів Іван Васильович 26.08.1959р.н.працював-1999-2004рр.

        -Капущак Ігор Богданович 21.02.1972р.н.працював-1995-2004рр.

        -Курилюк Роман Іванович 22.02.1947р.н.працював-1995-2004рр.

        -Ковтун Ярослав Петрович 9.05.1952р.н.працював-1995-2004рр.

        -Михайлів Микола Миколайович 15.05.1941р.н.працював-1995-2004рр.

        -Лундяк Михайло Дмитрович 17.09.1958р.н.працював-1998-2004рр.

        -Паливода Олексій Васильович 25.01.1980р.н.працював-2003-2015рр.

        -Мельничук Ярослав Васильович 20.03.1962р.н. працював-2007-2008рр.

        -Новицький Ярослав Петрович 13.12.1965р.н.працював-1995-2004рр.

        -Паливода Василь Михайлович 10.05.1940р.н.працював 1995-2004рр.

        -Боднарук Ярослава Михайлівна 7.09.1965р.н.працювала-1995-2001рр.

        -Барган Ганна Іванівна 2.03.1948р.н.працювала-1995-2001рр.

        -Зінич Орест Васильович 1.02.1968р.н.працював-1995-2002рр.

        -Івасюк Микола Михайлович 23.12.1973р.н.працював1998-2000рр.

        -Депутат Михайло Миколайович 1.09.1960р.н.працював-2008-2011рр.

        -Каюн Валентина Павлівна 18.08.1954р.н.працювала-1995-1997рр.

        -Крицун Наталія Василівна 26.03.1969р.н.працювала-1997-2004рр.

        -Сапіжак Василь Дмитрович 2.07.1949р.н.працював-1995-2006рр.

        -Явірська Галина Антонівна 18.09.1961р.н.працювала-1996-2006рр

        -Бойчук Богдан Ярославович 23.02.1965р.н.працював-1999-2002рр.