my-flowers.com.ua |

Клос Ігор Романович

Директор ДП "Солотвинське лісове господарство"

Уродженець с. Ключевське (Читин­ська область Росії, 1952 р. н.) За­кінчив Львівський лісотехнічний ін­ститут. Працював помічником ліс­ничого Манявського лісництва, чо­тири роки лісничим Сивульського, три — Красівського лісництв (Львівщи­на), головним інженером спеціалізо­ваного ремонтно-будівельного управ­ління зеленого господарства. З 1992 по 1995 рік — заступник директора із заготівель, відтак — головний ін­женер Солотвинського лісокомбіна­ту (після реорганізації — держліс­госпу). З січня 1998 року очолює господарство.

 У Маиявському лісництві, окрім організації комплексу лісогос­подарських робіт, І. Р. Клос запровадив новий спосіб валки бука і ялиці — „на подушку", завдяки чому в довколишніх лісах зберіга­ли життєдайний підріст, а водночас майже вдвоє зменшили витрати коштів па лісовідновлення. У Сивульському лісництві, в урочищі „Жолоби", на висоті 900—1200 метрів, під його керівництвом закладено плантацію географічних культур, які ніколи раніше там не росли.

 Молодий лісничий розробляв та впроваджував новий, як для Богородчанщини, гравітаційний спуск із гір тонкомірної дереви­ни, завдяки чому Сивульське лісництво майже на четвертину збільшило її заготівлю та переробку. А відтак — повітряно-трелювальну установку. У середині 80-х її було завезено з Чехо-словаччини, і вона під наглядом І. Р. Клоса чимало років допо­магала заготовляти деревину, спускати її з гір у Межиріцькому, Сивульському та Гутянському лісництвах. Там же, у високогір'ї, поблизу Сивулі, до складу нових лісових посадок введено близько десятка видів плодоягідних кущів та дерев, зокрема, горобини чорноплідної.

 Під його керівництвом у 1982 році розпочате зведення будинку оздоровлення та санаторій з сауною та басейном. В одній із кімнат адмінбудинку облаштовано кімнату-музей, у якій зібрано чимало експонатів, що „розповідають" про довколишні ліси, ґрунти, кам'янисті розсипища, флору та фауну солотвинських лісів.

 Очоливши держлісгосп, І. Р. Клос разом із місцевими спеці­алістами С. В. Мізераком, Г. І. Соловйовим, іншими дбає про будівництво лісовозних доріг, мостів. Це дає змогу швидше і краще виконувати всі лісогосподарські роботи: прочистки, „освіт­лення", рубки, пов'язані з доглядом за лісами-молодняками тощо. А головне — більш раціонально використовувати тонкомірну деревину. Завдяки сучасному обладнанню, придбаному в Австрії, з неї виготовляють палетні заготовки, обрізки „йдуть" на техно­логічні тріски, а тирсу, починаючи з 2001 року, використовують для опалення приміщень.