my-flowers.com.ua |

    Карпатський регіон завдяки своєму свіжому повітрю, чистим джерелам та рікам завжди був і залишається привабливим для відпочиваючих. Але територіальна організація рекреаційної діяльності – складний процес, який потребує постійного розвитку. На вдосконалення рекреаційної діяльності впливає ряд чинників, зокрема соціально-економічна діяльність суспільства, демографічна ситуація, соціально-психологічна та медико-біологічна.

 Працівниками підприємства облаштовано ряд рекреаційних ділянок та промарковано кілька екологічних стежок для відпочинку туристів. Кілька з них ведуть до полонини «Малиновищі», де вшановують пам'ять 9 воїнам УПА, які загинули геройською смертю у бою з більшовиками і там же поховані.

На території ДП «Солотвинське лісове господарство» є доволі багато цікавих рекреаційних об’єктів, зокрема Дендрологічний парк загальнодержавного значення «Діброва» Богородчанське лісництво, Гідрологічна пам’ятка природи «Манявський водоспад», яка знаходиться в 16 км від  заказника загальнодержавного значення урочище «Скит Манявський» та багато інших куточків дикої природи.

Однак, як визнає конгрес національних парків, будь-яка рекреація негативно позначається на стані рослинного покриву, фауні та мікробіоті. Зокрема, відпочиваючі, в місцях закладання наметів та в місцях для розпалювання вогнищ, витоптують рослини, у тому числі й раритетні, або ж повністю знищують рослинний покрив, засмічують територію побутовим сміттям та різними хімічними засобами (для миття посуду, мило, шампунь); відлякують тварин та птахів гучними криками, співами, іграми, вирубують дерева, ламають гілки для заготівлі дров тощо. Щоб уникнути небажаних наслідків, на території лісгоспу розміщено півсотні  інформаційних аншлагів  на природоохорону тематику. За останні роки побудовано більше 20 км лісових доріг. Збудовані лісові дороги слугуватимуть не лише для вивезення лісопродукції, а й полегшать доступ у високогір’я та недоступні місця у випадку виникнення лісових пожеж для їх локалізації та тушіння. Щоб обмежити рух автомобілів, лісівниками планово перекриваються заїзди у лісові масиви.

 Облаштування рекреаційних ділянок – робота, спрямована не лише для охорони навколишнього середовища, а й для кращого спілкування з природою. Рекреаційні об’єкти потребують постійного догляду (прибирання території від побутового сміття, ремонту малих архітектурних форм) для того, щоб залишатись цікавими та привабливими для відпочиваючих.