my-flowers.com.ua |

PRINCIPLE 6:   Environmental impact / ВПЛИВ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Оцінка впливу на навколишнє середовище

Лісогосподарська діяльність  регулюється відповідними нормативно-правовими актами та розписаними детально процедурами, що регулюють, зокрема, проведення робіт пов’язаних із заготівлею деревини та проводиться у відповідності з затвердженими правилами та інструкціями. . Основними документами, якими керується підприємство при веденні лісозаготівельних робіт є “Правила рубок головного користування в лісах України”, “Правила рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства, та інших рубок”.

Негативні впливи на навколишнє середовище, які можуть мати місце в процесі виробничої діяльності, загалом визначені. Найбільша увага при цьому приділена роботам, пов’язаним з заготівлею деревини, зокрема рубкам головного користування.

Заготовлена деревина розпилюється на сортименти на лісосіці, чим мінімізуються відходи лісозаготівель. Практично вся заготовлена продукція вивозиться з лісосіки.

У зв’язку з вищезазначеним, обмежено проведення суцільних рубок.   Рубки головного користування не проводяться в  лісах, які виконують захисні функції, наприклад в особливо цінних високогірних лісах. Подібний підхід має місце і при проведенні інших потенційно небезпечних для навколишнього середовища господарських заходів. Так, при проектуванні доріг обов’язковою є екологічна експертиза.

У випадку проведення лісозаготівель, з метою недопущення або ж мінімізації негативних впливів при виконанні лісосічних робіт, службою головного інженера лісгоспу розробляються технологічні карти, які  регламентують порядок розробки лісосік за відповідною технологічною схемою. Кожна ділянка під лісозаготівлю планується в індивідуальному порядку. Безпосередньо виконання лісозаготівельних робіт планується та виконується у спосіб, який забезпечує максимальне природне поновлення лісу.

Робітники та підрядники, які виконують роботи в лісі, ознайомлені з правилами та інструкціями.

 

Несанкціоновані сміттєзвалища – причина чи наслідок

  Чисто там, де не смітять, а не там де прибирають. Ця прописна істина, нажаль, актуальна . Купа недопалків чи целофанових кульків здатна зіпсувати навіть наймальовничіші пейзажі. Навіщо вивозити сміття на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна просто викинути його в ліс абсолютно задарма? Напевно, цим керуються люди, які своїми діями перетворюють ліси у стихійні сміттєві звалища.

Але погодьтеся: «Який пейзаж?» Так і хочеться присісти та подихати свіжим лісовим повітрям, пройтися босими ногами по вранішній росі. Ні, швидше, втекти і не озирнутися.

 

15 липня 2014 року головний лісничий Солотвинського лісгоспу Крицун Я.Й.  провів нараду щодо протидії  вивезення твердих побутових відходів із приватного сектору у лісові масиви.

На нараді було наголошено про викиди сміття із  приватного сектору. Він зазначив, що, не зважаючи на роз’яснювальну роботу, постійно збільшується кількість несанкціонованих сміттєзвалищ. З метою недопущення забруднення територій лісництв побутовими відходами затверджено графік проведення рейдів працівниками державної лісової охорони та міліції в місцях найбільшого скупчення сміття.

Для того, щоби стало чистіше на вулиці, в лісі, на березі озера тощо, потрібно перестати смітити. Не залишайте сміття після себе, не викидайте його на узбіччі. Навчайте своїх дітей правильного ставлення до природи, бо її вже майже не залишилося. Будьте людьми, бо завтра вам не буде де погуляти з дітьми. Хочеться жити у квітнику, а не у власноруч створеній помийній ямі. Тож у чому річ? Почнімо із себе.

Адміністрація лісгоспу звертається до усіх мешканців, яким відомі випадки викидання сміття в несанкціонованих місцях, звертатися з повідомленнями за телефоном довіри: 41-7-51.

Інженер охорони захисту лісу

ДП «Солотвинський лісгосп»  І.І.Лучин