my-flowers.com.ua |

PRINCIPLE 4:   Community relations and workers rights / СУСПІЛЬНІ ВІДНОСИНИ ТА ПРАВА РОБІТНИКІВ

Інформаційне повідомлення для зацікавлених у сертифікації лісових господарств (згідно принципів та критеріїв FSC ® )

Це повідомлення має на меті забезпечити надання інформації для тих, хто є задіяними, або на кого впливає, управління лісовим господарством.

Лісова сертифікація – це процес оцінки та визначення лісів, якими добре управляють, де керівництво є здоровим з точки зору збереження навколишнього середовища, та водночас економічно життєздатним соціально корисним.

В зв’язку з проведенням лісової сертифікації  ДП «Солотвинський ЛГ» приймає на себе добровільне довготермінове зобов’язання щодо дотримання принципів і критеріїв Лісової Опікунської Ради (далі ЛОР).

При цьому підприємство зобов’язується:

  • застосовувати на практиці принципи і критерії ЛОР зі сталого ведення лісового господарства;
  • використовувати всі види лісових ресурсів на принципах сталого розвитку;
  • вирішувати соціальні питання ведення лісового господарства, підтримувати соціальний і економічний розвиток місцевого населення;
  • консультуватися з усіма зацікавленими сторонами з питань планування та ведення лісового господарства на принципах сталого розвитку;
  • відстежувати стан довкілля і постійно вдосконалювати лісогосподарське виробництво, робити його екологічно безпечним;
  • вживати профілактичних дій із пом’якшення негативних впливів лісогосподарського виробництва на навколишнє середовище;
  • гарантувати, що всі лісові робітники, чия професійна діяльність суттєво впливає на навколишнє середовище, будуть відповідним чином навчені практичним діям з виконання цих зобов’язань.

 

Ми звертаємось до сторін, зацікавлених у впровадженні та розвитку лісової сертифікації

Зацікавленими сторонами або групами зацікавлених сторін у сертифікаційному процесі вважаються будь-які фізичні особи або групи осіб чи організації та установи, які або проявляють активний інтерес до лісового господарства, або залучені в систему відносин, пов'язаних з лісовим сектором економіки.

Ці групи можуть бути представлені працівниками лісового господарства, екологічними та природоохоронними організаціями, лісозаготівниками, людьми, чиє життя нерозривно пов'язане з лісом, дослідницькими і науковими організаціями, соціальними організаціями та групами із захисту прав людини, місцевим населенням, яке регулярно відвідує ліс з метою рекреації або загального користування лісом, органами місцевого самоврядування, благодійними організаціями, працівниками державних структур, торговельними представниками та компаніями з торгівлі деревиною, зацікавленими фізичними особами тощо.

Пропонована дата проведення  4-го контрольного аудитусистеми управління за системою FSC  04-06 жовтня 2017 року

Інформація про плани розвитку лісового господарства та використання лісових ресурсів, про заплановані лісогосподарські заходи та очікувані екологічні і соціальні наслідки такої діяльності ДП «Солотвинський лісгосп» висвітлена на сайті лісгоспу.

 

Адміністрація лісгоспу

Перелік особливого культурного, історичного, рекреаційного, екологічного та релігійного значення для місцевого населення, що знаходяться на території місцевих рад та лісового фонду  ДП «Солотинський лісгосп».

 

Манявське лісництво

1. Скит Манявський- чоловічий Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир в селі Манява, заснований 1608 року вихованцями Афону Иовом Княгиницьким та Іваном Вишенським. Оточений Заказником загальнодержавного значення «Скит Манявський» Манявського лісництва. Обєкт цінний в релігійному такультурно – відпочинковому відношенні для місцевого населення та туристів.

2. Спасо-Преображенський             скит ХрестоВоздвиженського      Манявського монастиря. Відбудований в 2013 році на місці його історичного заснування(в історії більш відомий, як Малий скит Іова Княгиницького). Розташований на висоті 870 м. над рівнем моря у південно-східній частині гори Канюковатої (під Погарем і Кливою), в урочищі «Скитик» на відстані 1300 м від Манявського монастиря. Заснований преподобним Іовом Княгиницьким (1615-16 рр).

3. Гідрологічна пам'ятка природи загально-державного значення «Манявський водоспад»- мальовничий водоспад над товщею плішових утворень еоцену Скибового покриву Карпат, оточений ялицево-буковими насадженнями.Висота падіння 20 м. Об’єкт цінний в культурно – відпочинковому відношенні для місцевого населення та туристів.

4. Полонина «Малиновище» -місце де знаходилися військові бази та вишкільний табір УПА. Полонина Малиновище розташована між селами Яблунька, Пороги і Манява. Єдиним сполученням із полониною до 2015 року був туристичний маршрут — 12 км. В 2015 році для кращого сполучення ДП «Солотвинським лісгоспом побудовано лісовозну дорогу, відновлено капличку. В 2016 році споруджено рекреаційний об'єкт, встановлено пам'ятник борцям за волю України.

Росільнянське лісництво

5. Релігійна пам'ятка каплиця "Каменисте" знаходиться на території Росільнянського лісництва квартал 32 виділ 36 урочище "Росільна Це місце знаменне появою образу Матері Божої в часи ВВВ, яку місцеві жителі наректи «Каменисте». На честь з'явлення встановлено хрест, а згодом споруджено капличку. Обєкт цінний в культурно – відпочинковому відношенні для місцевого населення та туристів.

6.  Пам'ятний знак В.Андрусяка (Грегота, Різуна)— командира Станіславського ТВ-22 «Чорний ліс», полковник УПА (посмертно). Являється місцем загибелі полковника 24 лютого 1946 року у Чорному лісі разом з поручником (бунчужним) «Бояном» (Когуч Борис Федорович) та двома стрільцями у  сутичці з енкаведистами.

 Богородчанське лісництво

7. Дендрологічний паркзагальнодержавного значення «Діброва». кв. 27.

Площа 8.0 га. З 1980 року —парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва. Сучасний статус з 1983 року. У колекції, що налічує бл. 300 видів і форм рослин, представлені основні лісоутворюючі породи Передкарпаття, а також численні інтродуценти з багатьох континентів, серед яких є чимало рідкісних. Більшу частину колекції становлять хвойні породи, представлені 12 видами сосен (сосна чорна,жовта,сосна Коха,сосна Веймутова,румелійська,кедрова європейська,кедрова сибірська,густоцвіта) та кількома видами ялина (ялина аянська,шорстка,сербська,канадська, а також декоративні видиялини звичайної). У колекції є види, занесені доЧервоної книги України:модрина польська, сосна кедрова європейська. З листяних порід — колекціяберіз, яка налічує 12 видів, куточок далекосхідних видів та насіннєві плантації дуба північного.

Гутянське лісництво

8. Лісова дорога  (чипаш) через Кв. 54, 53 на  г.Полицька. тут розвилка і (52,51 ) одна виходить на полонину  Тарнички, друга простягається каменистими розсипами на г. Погорілець(Середня). Недалеко розташоване лісовий заказник місцевого значення Погорілець. Статус надано з метою збереження частини лісового масиву в Ґорґанах, де на кам'янистих розсипах на висоті 1000—1200 м. над р. м. зростає сосна кедрова європейська і сосна гірська.

 Солотвинське лісництво

9. Заповідне урочище Люблінець. Унікальні буково-модринові насадження на площі 113 га.

10. Пластовий табір . Кв.7 вид.22 площа 5,0 га Метою є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Яблунське лісництво

 

11.. Лісовий заказник Шиворіс Унікальні буково-ялицеві смерічники на висоті над рівнем моря – 1150 м. Постійне токування глухарів. , зростають рідкісні види рослин.

 

 

Режим користування в місцях особливої культурної, історичної, екологічної, економічної та релігійної цінності

для місцевого населення

по ДП «Солотвинський лісгосп»

Досягнення мети, задля якої виділяються території та об'єкти культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення можливе лише за умови забезпечення збереження та необхідної поведінки усіх уста­нов, організацій та громадян, що вступають у відносини. Це досягається шляхом встановлення спеціального режиму, який іме­нується як обмежений режим.

Обмежений режим включає в себе:

1) умови, від яких залежить збереження у стані, необхідному для виконання покладених на них за­вдань і цілей;

2) умови користування — правові вимоги обмеженого режиму, що зво­дяться до встановлення правил необхідної поведінки осіб, які всту­пають у відповідні відносини.

Особливістю цього режиму є те, що, з одного боку, він залежить від необхідності забезпечення збереження об'єкта у природному стані, а з іншого — у цільовому його використанні.

Особливість режиму полягає також у тому, що межі його дії не збігаються з територіальними межами. Значною мірою цей режим поширюється на суміжні ділянки земель.

Основними завданнями є: збереження природних комплексів та об'єктів, проведення наукових досліджень і спостережень, , поширення екологічних історичних та релігійних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони екологічних історичних та релігійних цінностей.

З метою охорони об'єкти культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення встановлено широке коло заборон­них вимог. На території об'єктів культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення забороняється будь-яка госпо­дарська та інша діяльність, що суперечить його цільовому призна­ченню, порушує природний розвиток процесів та явищ або ство­рює загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси та об'єкти.

На території об'єктів культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення категорично заборонено:

— будівництво споруд, шляхів сполучень, лінійних та інших об'єктів транспорту і зв'язку, не пов'язаних з діяльністю;

— розведення вогнищ, влаштування місць відпочинку населен­ня, стоянок транспорту;

— геологорозвідувальні роботи, розробка корисних копалин, порушення ґрунтового покриву та гідрологічного режиму, руйну­вання геологічних відслонень, застосування хімічних засобів;

— усі види лісокористування;

— вилов і знищення звірів і птахів, порушення умов їх оселен­ня, гніздування;

— інші види користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів тощо.

На території об'єктів культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення забороняється мисливст­во, рибальство, інтродукція нових видів тварин і рослин.

На території об'єктів культурного, історичного, екологічного, економічного і релігійного значення можуть також здійснюва­тись протипожежні і санітарні заходи, що не порушують режиму охорони, збір колекційних та інших матеріалів, проведення науко­вих досліджень, екологічної освітньо-виховної роботи.

В окремих випадках в консультації із третіми зацікавленими сторонами можуть проводитися заходи, спрямовані на охо­рону природних комплексів, ліквідацію наслідків аварій, стихійно­го лиха, та інші.

Виконав        Провідний інженер з лісокористування                               Лешко Д.М.