my-flowers.com.ua |

Путівник пробною площею "Маняви"

Путівник пробною площею "Міжгір'я"

Книжка "Наближене до природи та багатофункціональне ведення лісового господарства в Карпатському регіоні України та Словаччини.


 Щороку, починаючи з 2001 року, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття (International Day for Biological Diversity), проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй y 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Це свято - заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета.   

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг, що надаються екосистемами, і яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини і ліси. Багато в чому, виною тому- активна діяльність людини. 

І занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті виразилося в тому, що на Конференції ООН з навколишнього середовища і стійкого розвитку, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, було запропоновано всій світовій громадськості в першу чергу звернути увагу на збереження біологічного розмаїття - як живих видів, так і екологічних систем.

У зв'язку з цим, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її членами є близько 200 країн. Цілі, до яких прагнуть країни, що приєдналися до Конвенції, очевидні: збереження біологічного різноманіття живих видів і екологічних систем, стале використання компонентів біологічного різноманіття та отримання користі від використання генетичних ресурсів.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема.

Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. На жаль, людина стала головним ворогом природи. Сьогодні в цей день прийнято згадувати про те, що 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів. Вчені прогнозують, що ця ситуація сильно погіршиться протягом наступних 50 років.

Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське та лісове господарство, рибальство, туризм та інших. Зупинивши втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та благополуччя.

Головне завдання цієї події - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

Одним із способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи.

Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів – проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній.

Організатори Міжнародного дня біологічного різноманіття закликають кожного, хто небайдуже ставиться до майбутнього планети, зробити все, щоб біологічне різноманіття збереглося в його багатющому вигляді якомога довше.

Більше інформації щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня біорізноманіття на сайті Конвенції про біорізноманіттяhttp://www.cbd.int


До відома мешканців Богородчанщини про заготівлю слимаків виду Helix pomatia L

Відповідно до листа Міністерства екології та природних ресурсів України від 09.03.2016 року № 8-04-153-16 щодо затверджених лімітів спеціального використання слимаків виду Helix pomatia L на території Івано-Франківської області контроль щодо використання дозволів на спеціальне використання тварин та інших об’єктів тваринного світу покладено на Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області.

Листом Міністерства екології та природних ресурсів України від 12.04.2016 року № 8-04-278-16 затверджено додаткові ліміти спеціального використання слимаків виду Helix pomatia L.

Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», Законом України «Про тваринний світ», просимо в разі початку робіт по заготівлі слимаків виду Helix pomatia L в межах Богородчанського району терміново повідомляти Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області за адресою:  вул. Сахарова 23-А, м. Івано-Франківськ, 76014, тел. (0342) 72-00-98.


 Цього року Міжнародний день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day), який відзначався 10 травня, пройшов під символічним гаслом «…а якщо настане тиша в небі? Зупиніть незаконні вбивства, вилов і торгівлю!».

Птахи є одними з найкращих індикаторів стану та тенденції біорізноманіття. Вони є важливими для моніторингу стану біорізноманіття, оскільки живуть практично в усіх екосистемах світу. Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає океани, пов’язуючи екосистеми. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття. 

        Відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів організується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS, Бонська конвенція) та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) – двох міжнародних договорів з охорони дикої природи, адміністрування яких здійснюється Програмою охорони навколишнього природного середовища ООН (ЮНЕП), а також рядом партнерів, кількість яких зростає.

        Всесвітній день присвячений мігруючим або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання.

       Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря і океани. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття. Щороку мігруючі птахи долають гори, океани, пустелі і негоду під час своїх мандрівок на виживання. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася.

        Водоплавні птахи потерпають від розвитку сільського господарства та інфраструктури, посух, надмірного вилову водних біоресурсів. Великим птахам, що мігрують у теплих повітряних потоках, загрожує браконьєрство та незаконний відлов.

        Традиційно цей день відзначається проведенням семінарів, фестивалів, інформаційних кампаній, які закликають зберігати місця проживання мігруючих птахів по всьому світу. Цьогоріч проходитиме відео-конкурс, сюжет переможця якого буде використовуватися в якості офіційного трейлеру до кампанії 2016 року. Більше інформації можна знайти на офіційному веб-сайті www.worldmigratorybirdday.org.

        Секретаріат AEWA запрошує організаторів заходів в рамках Міжнародного дня мігруючих птахів зареєструвати їх на вищезазначеному сайті.

       Приєднуйтесь до заходів, присвячених Міжнародному дню мігруючих птахів.


Відзначення 3 березня Всесвітнього Дня дикої природи

       Цей день покликаний нагадати людям про основу їхнього існування і виживання – флору і фауну. Дику фауну і флору, яку винищують кулями браконьери в африканських саваннах та карпатських горах, навесні виривають з корінням «порядні» громадяни, а влітку вони ж винищують цілі популяції рідкісних лікарських рослин, не залишаючи їм права на відтворення потомства. Цей День – спроба нагададати туристам, які люблять відпочивати на лоні дикої природи, що залишене ними сміття в лісі може стати причиною загибелі тварин: металева бляшанка чи скло можуть поранити, а згризені тваринами пластикові пакети і пляшки не перетравлюються.3 березня     Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль у регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами. В КНПП під дію цієї конвенції потрапляє підсніжник білосніжний, 27 видів птахів та 5 ссавців: видра річкова, кіт лісовий, рись, ведмідь бурий, вовк.
      ДП"Солотвинський лісгосп" цього року 3-го березня вкотре відзначив День дикої природи різними заходами, щоб в межах своєї території підвищити інформованість про отримувану людиною користь від занять природоохоронною діяльністю.
       В рамках відзначення Дня дикої природи на початку березня було проведено ряд екскурсій на тему «Первоцвіти» для рекреантів різних вікових груп. Виготовлено та встановлено інформаційні щити щодо охорони та збереження первоцвітів в лісі та навколишніх селах. Спеціалістами відділу лісового господарства було проведено навчання з працівниками  лісництв  щодо питань збереження дикої природи. Відбувся польовий майстер-клас працівників лісової охорони  з учнями шкільних лісництв: «Представники дикої фауни Карпат: визначення в польових умовах за слідами на снігу». 
       Відзначення міжнародного Дня дикої природи покликане сприяти приверненю уваги до цінності кожного представника дикої природи та розумінню кожною людиною своєї особливої ролі в збереженні самої суті життя на планеті. 

Інженер з лісовідновлення                              Оксана Боднар